Späť do kalkulátora

Stanovenie šírky záclony

Na začiatku je nutné si uvedomiť, že záclona nie je rovná "doska", ale nariasená (zvlnená) dekorácie. Aby bolo možné riasiť, musí byť dekorácia na šírku viac, ako je šírka priestoru, ktorý si prajeme zatieniť. Teda rozlišujeme dva parametre šírky - šírku dekorácie a šírku materiálu..

Šírka dekorácie - (Zadáva zákazník) šírka tyče, šírka garniže a alebo zjednodušene šírka priestoru, ktorý chcete zatieniť. Ak ešte nemáte žiadnu tyč nad oknom, potom presahy dekorácie do strán sú 10 až 20cm

Šírka materiálu - (ovplyvňuje zákazník rašiace páskou) - aby bola látka nariasené, je potreba zvýšiť jej množstvo. Štandardne sa používa dvojnásobnej riasenie, teda pomer 1:2. Veľkosť pomeru riasenie určuje voľba rašiace pásky, ktorá stiahnutím povrázkov náraste látku do požadovanej šírky.

 

Stanovenie výšky záclony:

Je nutné si uvedomiť, že zadávate výšku materiálu, nie výšku závesného systému, alebo dokonca stropu v miestnosti. Výšku je potrebné určovať podľa toho, kde očakávate závesný systém, alebo kde teraz je namontovaný. Ak plánujete systém nad okno, odporúčame minimálne cca 10cm nad, u podlahy je dobré nechať 2-5 cm. Ak je nadpražia do cca 35cm - závesný systém sa montuje nad polovicu tejto vzdialenosti ... napríklad výška nadpražia je 30cm, tzn. systém by mal byť aspoň v 16cm, aby neklesala opticky výšku v miestnosti. Pri vyššom nadpražia sa odporúča výška 15-18cm.

Výška záclony s rašiace páskou:

páska

Rašiace páska môže byť našitá tak, že lícuje so záclonou, alebo môže mať tzv Výpustek. Výpustek neni nič iného než našitie pásky o 2 cm ktorej, čo umožní schovanie závesného systému za materiálom záclony. Výpustek odporúčame pri hliníkových koľajničiek a tyčí s krúžkami. Naopak by bol zbytočný pre tyč s žabkami au garniže, kde je systém ukrytý za krycím čelom. Výpustek sa nezúčastňuje na zmene ceny, ale ovplyvňuje výslednú výšku záclony.

  • Hliníková koľajnička - merajte teda od stropu (od hornej hrany koľajničky (typ Hofesa)
  • Koľajnička - merajte od spodnej hrany koľajničky (revenu a plastové koľajničky pre garniže)
  • Garniža - merajte od spodnej hrany koľajničky
  • Záclonu s krúžkami - merajte od spodku krúžkov
  • Záclonu s krúžkami a žabkami - merajte od spodku krúžkov

Výška záclony s narážadlovým krúžkami: 

kroužky

Dekorácie sa navlieka na záclonu. Zadajte výšku meranú cca 2 cm nad záclonovú tyčí a od podlahy odčítajte 2-5 cm.

Výška záclony s pútkami:

poutka

Výška je vrátane pútok, ktoré sa prevlečte záclonovú týči - zadajte výšku od hornej hrany tyče a od podlahy odčítajte 2-5 cm. V prípade, že pre pútka použite nástavce pre použitie do koľajničky, potom zadajte výšku od spodnej hrany koľajničky.

©1994-2021 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem