Späť do kalkulátora

Vertikálne žalúziu obdržíte v dvoch baleniach. Samostatný profil na ktorom sú jazdci a ťahanie, a krabicu s lamelami, olovko, montážnym materiálom a retiazkou.

 

Montáž do stropu:

montáž vertikální žaluzie - strop

 • A - stropné pierko
 • B - profil vertikálne žalúzie
 • C - lamely vertikálne žalúzie
 • D - vrecko so zasunutým olovkom
 • E - prepojenie olůvek vertikálne žalúzie retiazkou s klipsy

Ak montujete vertikálne žalúziu do stropu, najskôr si nájdite na profile kovové "pierko" (stropné úchyt bielej, alebo striebornej farby). Ceruzkou a za pomoci metra si odmerajte požadovanú vzdialenosť od okna (steny) cca 20cm. A priložením "pierka" si obkreslite otvor pre skrutku. To isté urobte vo všetkých miestach, kde budú úchytky (minimálne 2 úchyty na žalúziu).

Následne pomocou vŕtačky vyvŕtajte otvor pre hmoždinky. Ak v prípade železobetónu narazíte na oceľ, nezúfajte. Stačí nožom skrátiť hmoždinku a kliešťami skrutky a všetko bude v poriadku. V prípade, že hmoždinka vypadáva, možno ju fixovať kúsky dreva, alebo tavnou zmesí. Ak vŕtate do sadrokartónu, je vhodné predvŕtať si menšie otvor a hmoždinku potom za pomoci aplikátora (súčasť škatuľky s hmoždinkami) hmoždinky upevniť.

Ak sú hmoždinky pevne v stene, pripevníte pomocou skrutiek "pierka" a na ne nacvakneme hliníkový profil vertikálne žalúzie. (Mnoho ľudí netuší, že sa vertikálne žalúzie dá ľubovoľne otočiť, ak ste si splietli stranu s ovládaním, nie je to problém).

Ďalším krokom je vybalenie lamiel a ich nacvaknutie na otočnej jazdca k profilu. Každá lamela je dole opatrená vreckom, do ktorej potom vložíte ťažítko (klipy nahor). Následne vezmete retiazka sa zobáčiky a jednotlivé lamely za ťažítka prichytíte. Ak Vám na konci zostane kúsok retiazky, veľmi opatrne znovu prekontrolujete, či ste naozaj nevynechali niektorú z lamiel a až keď si budete naozaj istí, retiazka skrátite (unáhlenosti v tomto kroku je veľmi častá, ale dá sa veľmi lacno vyriešiť kontaktovanie dodávateľskej firmy).

Posledným úkonom je umiestnenie ťažidlá na ovládacie šnúrku a ste hotoví. Ak sa Vám zdá, že niektoré lamely nedržia rovnaký smer pri naklápanie, stačí vyliezť až k ich ramienku a miernou silou je dať do správnej polohy (nebojte sa chrupnutie, keď jazdec preskočí do správnej polohy).

 

Montáž do steny:

montáž vertikální žaluzie - stěna

 • A - stenová konzola
 • B - stropné pierko
 • C - profil vertikálne žalúzie
 • D - lamely vertikálne žalúzie
 • E - vrecko so zasunutým olovkom
 • F - prepojenie olůvek vertikálne žalúzie retiazkou s klipsy

 • V prípade montáže do steny sa všetko opakuje len s tým rozdielom, že "pierka" neuchycujete priamo do steny, ale do stenových konzoliek, ktoré predtým upevníte do steny. Pri montáži do steny je vhodné upevniť najskôr jednu krajný konzolku a potom na nej prichytiť celý profil a za pomoci diváka hľadať správne umiestnenie konzolky na opačnej strane. Aj presné meranie môže vyústiť ku sklamaniu, keď zistíte až u hotového výrobku, že máte krivý strop. Preto je vhodné ladiť všetko pohľadovo. V prípade, že je montér sám, je dobr é začať stredovú konzola pre uchytenie celého profilu a potom ladiť boky (funguje ak je stredová konzola súčasťou vertikálne žalúzie).

  ©1994-2021 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem